Fotografka, těší mě! aneb končím v práci a stává se ze mě fotografka z profese

Dlouho jsem se odhodlávala k práci fotografky na plný úvazek. A teď je to konečně tu, děje se to! Můj zaměstnanecký pracovní poměr bude ukončen posledního dubna a na prvního máje vplouvám do zatím neprobádaných vod freelancerů. Je to pro mě velká věc! 😀 🙂 Značně k tomu přispělo rozhodnutí o uzavření Třebíčské pobočky CEWE Fotolab, kde jsem […]

Dlouho jsem se odhodlávala k práci fotografky na plný úvazek. A teď je to konečně tu, děje se to!

Můj zaměstnanecký pracovní poměr bude ukončen posledního dubna a na prvního máje vplouvám do zatím neprobádaných vod freelancerů. Je to pro mě velká věc! 😀 🙂

Značně k tomu přispělo rozhodnutí o uzavření Třebíčské pobočky CEWE Fotolab, kde jsem dosud pracovala jako vedoucí. Sama jsem s myšlenkou nadobro z práce odejít koketovala už nějakých pár měsíců, nekonečně jsem to promýšlela ze všech stran a nebyla si tím 100% jistá. Takže uzavřením prodejny za mě tahle otázka byla vyřešena ,,vesmírem“ a teď už nemám žádnou vhodnou výmluvu nejít do toho na plno. :))

Ne že bych výmluvy hledala proto, abych nemusela fotit. Fotit a živit se tím byl odjakživa můj velký sen, takže jsem samozřejmě šťastná, jenže se s tím pojí i spousta nových starostí. Už nebude přistávat jistá výplata na účet každý měsíc, budu sama sobě zodpovědná za výši výdělku a naopak přibydou nemalé nové náklady v podobě placení záloh za sociální a zdravotní pojištění. 

Věřím však, že jakmile investuji nově nabitý čas do svého foto-podnikání, vrátí se mi to zpět mnohonásobně. Navíc nezačínám od nuly, nějakou klientelu jsem si vybudovat již zvládla. Jistější se cítím i díky plně vybookované svatební sezóně, za což moc děkuji. 

Čím víc se to blíží, tím víc se těším, až si budu moct denní harmonogram a čas celkově organizovat podle sebe. Ráno se v klidu nasnídat, zacvičit si a vzít si dovolenou kdy JÁ budu chtít konečně nebude sci-fi. Cítím v kostech, že nejlepší léto mého života je za dveřmi!

… A brzy zveřejním ještě jednu velkou novinu, takže zůstaňte naladěni a držte mi palce v mé nové životní etapě. Díky! 🙂

Mari

Mohlo by se vám líbit

Marie-Anna Holíková I IČO: 07139217
Svatební a portrétní fotografka
Průmyslová 159, 674 01 TŘEBÍČ
marie.anna.holikova@gmail.com
+ 420 739 757 927
Bankovní spojení: 2501728656/2010
arrow-down